Esenciálny olej z myrhy: Účinky na pokožku, vlasy a zdravie

Esenciálny olej z myrhy má mnoho priaznivých účinkov. Extrahuje sa zo živice stromu Commiphora myrrha, ktorý pochádza z Afriky a Ázie. Myrhový olej má teplú balzamovú vôňu a bohatú, jantárovú farbu.

Pokožka
Esenciálny olej z myrhy je silno protizápalový a antiseptický, čo z neho robí skvelý prírodný liek na rôzne kožné ochorenia. Môže pomôcť znížiť výskyt akné, ekzémov, psoriázy a pri podráždenej pokožke. Myrhový olej môže pomôcť aj pri hojení rán a jaziev a dokonca sa dá použiť, aj na redukciu vrások a jemných liniek.

Vlasy
Esenciálny olej z myrhy  je tiež prospešný na vlasy. Môže pomôcť podporiť rast vlasov, zredukovať vypadávanie vlasov a zabrániť lupinám.

Iné benefity
Myrhový esenciálny olej má aj množstvo ďalších účinkov. Môže pomôcť posilniť imunitný systém, bojovať proti infekciám a znížiť zápal. Myrhový olej môže tiež pomôcť zmierniť bolesť, zlepšiť krvný obeh a znížiť krvný tlak.

Ako používať myrhový esenciálny olej
Myrhový esenciálny olej možno použiť rôznymi spôsobmi, vrátane:

1. Aromaterapia: Pridajte niekoľko kvapiek myrhového esenciálneho oleja do difuzéra alebo aromalampy.


2. Aplikácia na pokožku: Zmiešajte niekoľko kvapiek myrhového esenciálneho oleja s nosným olejom, ako je kokosový olej alebo jojobový olej a naneste na pokožku.

Bezpečnostné opatrenia
Myrhový esenciálny olej sa vo všeobecnosti považuje za bezpečný, ak sa používa podľa pokynov. Je však dôležité vyhýbať sa kontaktu s očami a používať ho s mierou.


Ak hľadáte prírodný spôsob, ako posilniť svoje zdravie, myrhový esenciálny olej je skvelou voľbou.